فروش تابلو نقاشی قهوه خانه ای تصویر امام علی

فروش تابلو نقاشی قهوه خانه ای با تصویری از حضرت علی (ع) در مجموعه هنری مداد آبی انجام می شود. این تابلو نقاشی قدیمی با بیش از 120 سال قدمت یکی از آثار ارزشمند استاد ایلخانی، نقاش قهوه خانه ای می باشد. تابلو نقاشی قهوه خانه ای از قدیمی ترین تابلوهای نقاشی ایرانی است که با موضوعات مذهبی، غیر مذهبی، بزم به تصویر کشیده شده است.

تابلو نقاشی قهوه خانه ای

تابلوهای نقاشی قدیمی، تابلوهایی ارزشمند از آثار هنرمندان ایرانی و خارجی است که بخشی از تاریخ و وقایع زمان خود را به تصویر کشیده اند. نقاشی قهوه خانه ای یکی از سبک های نقاشی قدیمی و ایرانی است که قدمت آن به دوره صفویه باز می گردد.
در اواخر دوره قاجار و اوایل دوره پهلوی بار دیگر نقاشی قهوه خانه ای رونق گرفت و نقاشی هایی که در دوران صفوی بر روی دیوارها، کاشی ها و … کشیده شده بود، این بار بر روی پرده و در قهوه خانه ها ظهور کرد.
نقاشان قهوه خانه ای برای امرار معاش خود به سفارش قهوه خانه دارها، نقاشی هایی با مضامین مختلف را خلق می کردند و نقالان برای آگاهی بخشی به مردم و گذران اوقات فراغت آنها، داستان نقاشی ها را نقل می کردند. نقاشی قهوه خانه ای بیانگر روایات مذهبی، حماسی و ملی بود.

نقاشی قهوه خانه ای مذهبی

نقاشی قهوه خانه ای مذهبی، روایتی از واقعه عاشورا، رشادت های امیرالمومنین، جنگ های پیامبر و روایات دینی می باشد.

نقاشی قهوه خانه ای مذهبی

نقاشی قهوه خانه ای غیر مذهبی

نقاشی قهوه خانه ای غیر مذهبی بیانگر داستان های رزمی و بزمی از افسانه های ایرانی است و داستان های شاهنامه فردوسی و سایر افسانه های حماسی و تاریخی را به تصویر می کشد.

نقاشی قهوه خانه ای شاهنامه

نقاشی قهوه خانه ای از امام علی (ع)

تابلو نقاشی قهوه خانه ای که در تصویر مشاهده می کنید، یکی از آثار ارزشمند استاد ایلخانی نقاش بزرگ ایرانی است. این نقاشی در ابعاد 1.5 در 2 متر کشیده شده است که تصویر حضرت علی (ع) را به طور تمام قد نشان می دهد.

طبق تحقیقات انجام شده، به گفته نوه ایلخانی بزرگ، مشابه این تابلو 4 اثر وجود دارد که همه آثار به طور نیم تنه کشیده شده اند و تنها این اثر از استاد ایلخانی به طور تمام قد نقاشی شده است.

اگر به نقاشی فوق با دقت بیشتری بنگرید، شهر کوفه را در نمایی کوچکتر در پشت حضرت مشاهده می کنید که در سمت چپ، نقاشی از مسجد کوفه کشیده شده و در سمت راست، نخلستان های کوفه نقاشی شده است. بزرگنمایی تصاویر فوق در زیر مشخص است.

فروش تابلو نقاشی قهوه خانه ای

فروش تابلو نقاشی قهوه خانه ای با شمایلی از امام علی (ع) از طریق مجموعه هنری مداد آبی امکان پذیر است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران فروش ما در ارتباط باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما